Гастролі житомирського театру у Хмельницькому

193

«Русалоньку» і «Божих тварей» показали у Хмельницькому. Йдеться не про цирк, а про театр. Із двома постановками з такою назвою до нашого обласного центру приїхав на гастролі Житомирський академічний український музично-драматичний театр імені Івана Кочерги. У свою чергу старицьківчани поїхали із «Есмеральдою» та «За щучим велінням» до Житомира.

«Русалонька» – історія кохання, знайома усім із дитинства. Нині підводний світ Ганса Кристіана Андерсена ожив на сцені театру імені Михайла Старицького.

Трагічний фінал оригінальної версії датського письменника замінили хеппі-ендом. Вистава ж для дітей. Виконавиця головної ролі «Русалоньки» зізнається, юні глядачі – найприскіпливіші критики.

А для дорослої публіки житомиряни підготували іншу виставу «Божі тварі» за Марією Ладо. Це – притча, в якій крім персонажів-людей є персонажі-тварини: Кінь, Півень, Пес, Корова і Свиня. Останні – більше люди, аніж люди.

І коли житомиряни поставили дві вистави у Хмельницькому, паралельно хмельничани повезли свою «Есмеральду» і «За щучим велінням» до Житомира.

Взагальному ж подібні обмінні гастролі проходять кілька разів на рік. Так роботу старицьківчан вже змогли оцінити у Тернополі, Вінниці і навіть Дніпрі.