Хмельницька облрада затвердила програму поводження з твердими побутовими відходами. Підсумки тижня .

201

Двісті сорок вісім мільйонів гривень на сміття… Хмельницька облрада затвердила програму поводження з твердими побутовими відходами. Вона розрахована на п’ять років включає у себе кілька аспектів: від розрахунку кількості контейнерів для сміття до потенційно можливих кластерів для переробки й сортування непотребу у краї. Скільки сміття продукують подоляни на тепер нереально полічити – більшість санкціонованих сміттєзвалищ не мають вагів. А крім узаконених на Хмельниччині чимало так би мовити нелегітимних сміттєзвалищ – переважно у селах.

У Малашівцях усе поряд: тут тобі і кладовище, і сміттєзвалище. Його давно закрили, та триста п’ятдесят гривень штрафу за вивіз непотребу селян не лякає. Хоча вони, на відміну від більшості краян, альтернативу стихійним сміттєзвалищам мають.

І так, приблизно в усіх маленьких населених пунктах краю. У сусідньому до Малашівців селі – Волиці ситуація подібна. Сміття тут забирає той самий приватний підприємець, та не всі хочуть віддавати гроші за такі послуги, а сміттєзвалище тим часом поповнюється непотребом.

Відходи, які все ж потрапили до сміттєвоза, везуть на полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Власне, дев’яносто гривень включають у себе і витрати на перевезення, і на утилізацію на звалищі