Хмельницькому сміттєзвалищу 71 рік. Скільки ще днів народжень відсвяткує полігон побутових відходів?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Понад п’ять мільйонів тонн сміття назбиралося на Хмельницькому полігоні побутових відходів за сім десятків років. А точніше за сімдесят один. Саме в 1946-му сміттєзвалище почали заповнювати непотребом. Термін його експлуатації давним-давно скінчився, альтернативою має стати сміттєпереробний завод. Його будівництво поблизу обласного центру обговорюють вже кілька років. Навіть іноземні  інвестори кілька разів приїжджали, та діла розмов справа не йде, а сміття на полігоні все більше.

Хмельницькому полігону побутових відходів офіційно сімдесят один рік. Його відкрили одразу по закінченні Другої світової війни. Еколог Юрій Резніков пригадує ще -76-го почали говорити про закриття сміттєзвалища.

Минуло ще сорок років, а віз і досі там… Тобто сміттєзвалище. Нині воно розрослося, й навіть стало прихистком для кількох сотень ромів.  Вони копирсають у п’ятьох мільйонах тонн сміття, що зібралися поблизу Олешина за сім десятків років. Час вирішувати проблему із перенасиченням сміття назрів – знають у міськраді. Тому вирішили зводити переробний завод для відходів.

Тому вирішили зводити комунальний завод за рахунок кредитних коштів. Він, до речі не лише перероблятиме відходи, а й автоматично сортуватиме їх.

Зараз підшуковують ділянку під будівництво. Втім екологи певні, будівництво заводу поблизу Хмельницького далеко не найкращий варіант – місто розростається, і за якийсь час дійде до території заводу. Кажуть цією проблемою повинна перейнятися не міська, а обласна влада.

Саме залізницею пропонують перевозити сміття з не зовсім рентабельних регіонів. А ви як думали? Переробка – дуже прибутковий бізнес, що оцінюється мільйонними дивідендами. То ж що переможе здоровий глузд і думка про майбутнє, чи традиційні матеріальні зиски – дізнаємося вже незабаром.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.