додому НОВИНИ Колекція холодної зброї вилучена співробітниками СБУ передана до музею

Колекція холодної зброї вилучена співробітниками СБУ передана до музею

4
поділитись з друзями

Рідкісні зразки антикварної зброї поповнили фонди Хмельницького обласного краєзнавчого музею. 2016 року співробітники Служби безпеки припинили діяльність злочинця, який незаконно ввіз на територію України вісім одиниць холодної зброї 19-20 сторіччя. Контрабандист вже отримав покарання, а ось предмети його колекції були визнані культурними та  історичними цінностями, і вже незабаром стануть доступні для широкого загалу.

За любов до антикваріату під суд. Контрабандист з Хмельниччини спромігся зібрати в себе вдома значну колекцію старовинної холодної зброї. Співробітники Служби безпеки колекцію вилучили, а чоловіка передали до суду. З*ясувалося, аферист налагодив цілу схему з постачання антикваріату до України.

Загалом колекція котру вдалося зібрати у себе чоловікові налічувала 8 одиниць холодної зброї 19-20 сторіччя, котрі були визнані культурними та історичними цінностями. Серед них аргентинські багнети 1891 року, американський армійський кастет1917-го. Покарання підпільний колекціонер вже отримав – 3 роки за гратами з відтермінуванням на 1 рік і 6 місяців.

Предмети колекції, після судової ухвали були передані до Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Тут, до слова, зберігається одне з кращих зібрань холодної зброї в Україні. Фахівці кажуть найціннішою в переданій колекції є французька чиновницька шпага 19 сторіччя.

Вже незабаром у музеї оновлять виставку, і нові експонати будуть доступні для відвідувачів.