У Хмельницькому відкрили меморіальну дошку Михайлу Грушевському

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Фасад хмельницького залізничного вокзалу відтепер прикрашає меморіальна дошка видатному українському історику, громадському та політичному діячеві Михайлу Грушевському. Приурочена подія відзначенню 100-ліття Української революції.

Цьогоріч відзначають століття Української революції. До такої знаменної дати у Хмельницькому на залізничному вокзалі відкрили меморіальну дошку Михайлу Грушевському. Адже він був однією з найвідоміших постатей того часу. Урочисто відкрив меморіал Хмельницький міський голова.

Виготовляв дошку місцевий скульптор Роман Албул. Працював над меморіалом місяць. Вартість дошки – 60 тисяч гривень.

Розташування меморіальної дошки Грушевському саме на Залізничному вокзалі має свої причини. У 1919 році почався наступ більшовиків, український уряд виїхав з Києва і всі події відбувалися саме на Поділлі. Тоді Михайло Грушевський поїхав у Кам’янець, де провів декілька місяців. Потім він вирішив, що потрібно долучити до створення УНР західні території і поїхав на Західну Україну. На початку вересня він прибув на вокзал Проскурова і три дні чекав тут потяг, бо через революцію не було точного розкладу. Михайло Грушевський – не єдина історична постать, на честь якої з’являтимуться меморіальні дошки у Хмельницькому. Олександр Симчишин відзначив, планується зробити ще не одну таку подію, аби хмельничани бачили, пам’ятали, цікавилися історією і намагалися не повторювати помилок попередників.​

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.