Битва за храм у Ставниці

104

Два роки судів і церква українська. У селі СтавнИцяМеджибізької громади храм московського патріархату перейшов у підпорядкування ПЦУ. Процес був непростим. Судова тяганина тривала цілих два роки. За цей час село розкололося на два табори. Одні хочуть ходити до української церкви та молитися рідною мовою. Інших влаштовує храм московського патріархату. Крапку у паперових справах поставила Феміда. Офіційно храм став українським, втім це не припинило людських чвар.

У цей храм, пригадує Лідія Костянтинівна, ходила ще з дитинства. Церква – московського патріархату, та ось молитися, каже жінка, завжди хотілося рідною мовою. Два роки томупроцес нарешті почався. Релігійна громада Ставницівирішила перейтиу підпорядкування ПЦУ.

Перехід був непростим. Судова тяганина тягнулася цілих два роки. І ось у січні поточного року Феміда нарешті поставила крапку – церква стала українською.

Офіційно храм став українським, втім це не припинило людських чвар. За два роки судів село розкололося на два табори. Одних влаштовує церква московського патріархату.

Більшість іншої думки. Людихочуть ходити до української церкви та молитися рідною мовою.

На сторону релігійної громади став суд. Церква – українська і крапка. Щоправда, навіть попри рішення Феміди, вже колишній керівник та його прибічники віддавати храм не захотіли.

Отець Віталій служитиме і надалі. До цього він був настоятелем двох храмів. Тепер – лише Свято-Миколаївського у Меджибожі. Ключі від ставницької святині, хоч і з чварами, та віддав.

Релігійна громада відразу ж зробила опис майна. Кажуть, не все було, а дещо з того, що попередники придбали, – тут же забрали з собою. Люди погодилися, мовляв чого не вистачає – докуплять. Головне – храм став українським і у прийдешню неділю там буде перша велика служба.

 


Widget not in any sidebars