allkharkov.ua – Бійці 93ї бригади «Холодний Яр» розповіли про найцікавіші екземпляри трофейної техніки

36

Бійці 93ї бригади «Холодний Яр» розповіли про найцікавіші примірники трофейної техніки

«Лендліз» від російської армії окупантів продовжується. Хоча поповнення російською трофейною технікою українського війська вже не настільки масове, як було в перші місяці війни, на озброєння бригади все ж таки стабільно надходять нові зразки озброєння армії рф. Деякі з них у процесі захоплення втрачають «товарний вигляд». Тоді до справи береться ремонтний батальйон 93-ї бригади Холодний Яр.

Командир рембату Дмитро розповів про особливості роботи батальйону та показавши найцікавіші зразки: «Нона» на базі бронетранспортера БТР-80: на ній відновили пневматичну систему. Це суто російська розробка. У неї башта у комплекті 2С3, а база – БТР-80. Цікава вона тим, що на ній знаходиться мінометна установка. У неї 120-міліметрова пушка, яка стріляє як мінами, так і снарядами 120 мм. Тут нарізний ствол. Забрали ми цю машину біля звільненого біля березня населеного пункту Гусарівка на Харківщині. На техниці були наліпки з георгіївських стрічок. Тож є велика імовірність, що бригаді дістався парадний примірник.

«А вісь вигорівша КШМ – командно-штабна машина на базі БТР-80. Це пункт управління для зв’язківців, але всі засоби зв’язку, якими вона була укомплектована, вигоріли. До нас уже попадали дві такі.

Ще трапилася така новинка російського виробництва як “Басурманін”. Це БМП-1 як база, а на цій машині замість башти встановлюється модуль, як на БТР-82. Зараз ми очікуємо корпус від БМП-1, щоб встановити на нього вогневу систему та зробити українську «Басурманину».

На Сумському напрямку до нас потрапило багато кінутої техніки окупантів. Ми її всю відновили! В основному були проблеми з коробками передач. Олії там не було, тому коробки клинило. Редуктори теж були без олії. Це свідчить про те, що техніка окупантів одразу з консервації потрапляє до нас на війну. Її ніхто ніколи не використовував і не обслуговував належним чином. Тому оккупанти часто банально кидали абсолютно нове озброєння, яке майже не вимагало ремонту».

Агентство Телебачення Новини

Джерело…

Source link