АРХІВНА ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ

736

Цифрова трансформація Хмельниччини дійшла і до давніх паперів. Область поступово переходить на електронний документообіг. На таких носіях уже зберігається понад 5 мільйонів документів. Ці та інші питання під час робочої зустрічі на Хмельниччині посадові особи області обговорили із керівником Укрдержархіву Анатолієм Хромовим. Він каже, останніми роками значно зріс інтерес громадян до пошуку походження свого роду. На часі розгляд важливого законопроєкту «Про національні архівні ресурси, управління документацією та архівами»

На нещодавній сесії депутати прийняли програму «Цифрова трансформація Хмельниччини». Голова обласної ради Віолета Лабазюк каже, це сприятиме динамічному пошуку даних та реалізації реформи децентралізації.

Розвиток архівної справи має продовжуватись і за новим адміністративним поділом. У новостворених районах діють три архівні відділи, 6 архівів при  міськрадах та 23 трудових архіви. З їх керівниками Анатолій Хромов поспілкувався у форматі «онлайн-мосту».

Голова обласної ради Віолета Лабазюк каже, разом із діджиталізацією в області працюють і над поліпшенням матеріально-технічного стану архівних установ.

Під час робочої зустрічі говорили і про створення архівних підрозділах у громадах краю.