«Батьківщина» вимагає продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

503

ВО «Батьківщина» вимагає продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. У всіх обласних центрах країни, зокрема і у Хмельницькому, активісти вийшли під стіни обласних адміністрацій, аби підтримати законопроект «Батьківщини», який передбачає продовження мораторію на продаж землі та викуп паїв у селян за ринковою ціною. Нагадаю, 1 січня 2018 року спливає тривалість мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Батьківщинівці переконують, завершення мораторію призведе до того, що вже 1 січня люди можуть прокинутись без найбільшого багатства України.

Землю продавати сьогодні не можна! – стверджують представники Хмельницької обласної партійної організації «Батьківщина». Близько сотні активістів зібрались на Майдані незалежності в обласному центрі, аби висловити свою позицію та підтримати продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 2022 року. Голова Хмельницької обласної парторганізації Олег Лукашук підкреслив – єдине, до чого призведе право на продаж землі – це скуповування земельних паїв великими агрохолдингами та корпораціями.

«Батьківщина» підтримує тисячі фермерів у всій країні, які сьогодні вийшли під стіни парламенту та обласних адміністрацій, щоб донести лише одне повідомлення від українського фермерства: за жодних обставин, тисків та за жодних стратегій олігархів не можна українську сільськогосподарську землю зробити товаром.

Батьківщинівці кажуть, Україна поки що не готова до ринку землі в законодавчому полі.

Учасники заходу  звернулись до керівництва країни з вимогою продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення на 10 років; не допустити створення механізмів, що дозволятимуть торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію; розробити механізми стимулювання і розвитку фермерського господарства, малого і середнього бізнесу в аграрній сфері. Олег Лукашук закликав усіх депутатів, які представляють Хмельниччину у Верховній раді підтримати ці вимоги.

Свої вимоги протестувальники надішлють Президенту, Голові Верховної Ради України та Прем’єр-Міністру.