Без серйозних порушень. «Опора» підбила підсумки виборів до тергромад на Хмельниччині

545

Вибори до тергромад на Хмельниччині пройшли без суттєвих правопорушень – констатують представники громадянської мережі «Опора». Нагадаю, минулої неділі сім новостворених територіальних громад у Красилові, Антонінах, Городку, Олешині, Солобківцях, Жванці та Слобідці Кульчиєвецькій визначалися із самоврядуванням. За пербігом волевиявлення прискіпливо слідкували громадські активісти. Їм вдалося піймати «на гарячому» – підкупі виборців – кількох недобросовісних кандидатів.

Спостерігачів більше, ніж виборців. На окремих дільницях, зокрема в Олешині  констатують у «Опорі» склалася саме така ситуація. Ба більше, їхньої кількості вистачило навіть на супровід для голосування на дому. Саме під час такого волевиявлення найчастіше «підказують» за кого проголосувати. А вже в іншій ОТГ поліцейські зафіксували підкуп виборців.

У Красилові навіть зареєстрували випадок «чорного піару». А ще на одній із дільниць у тому ж таки  місті двомстам виборцям видали браковані бюлетені. В них восьмий номер загубили. Бюлетені передрукували аж о третій годині, але вибори на дільниці зарахували.

У Антонінській тергромаді адреса дільниці села Велика Салиха не відповідала дійсності. На Кам’янеччині у селі Мукша Китайгородська місце для головування відчинилося із запізненням – голову й одного члена комісії позбавили повноважень.

Та це ще не кінець, на цій дільниці проводитимуть повторні вибори депутатів. Двоє – набрали однакову кількість голосів. А от із головами ОТГ визначилися з першого разу: розриви між кандидатами, кажуть в «Опорі» значні.