Більше ніж 7 тисяч аптек в Україні беруть участь у програмі «Доступні ліки»

282

Понад 50 тисяч жителів нашої області вже отримали безкоштовні ліки згідно урядової програми.  З 1 квітня поточного року рецепт на медикаменти  почали виписувати виключно  в електронній системі. Таким чином, на номер телефону пацієнта  приходить смс-повідомлення з кодом рецепту та підтвердження. Тож отримати препарати можна в будь якій аптечній мережі.

Більше ніж 7 тисяч аптек в Україні беруть участь у програмі «Доступні ліки». Заклади, які відпускають медичні  препарати, мають спеціальні наліпки на дверях та є партнерами Національної Служби здоров’я. Зі сторони пацієнта єдиною умовою для одержання медикаментів є підписання декларації з сімейним лікарем.

Це люди, які мають серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та бронхіальну астму. Відповідно до нозології, вони отримують відповідні ліки  безкоштовно або з частковою доплатою.

Останнім нововведенням у програмі «Доступні ліки» стало отримання рецепту за допомогою телефону. Таким чином,  пацієнту приходить смс-повідомлення з кодом препарату та відповідним підтвердженням. Тож ви можете отримати ліки  у будь якій аптеці і навіть в іншому місті.Особливо це зручно для тих, хто  проживає у сільській місцевості.

Проте такі інновації зручні далеко не усім.  Про недоліки у програмі говорять і пацієнти, і фармацевти.