Брат – бойовик, батько – бізнесмен: що відомо про нового голову Донеччини

14

Указом №482/2019 президент України Володимир Зеленський призначив головою Донецької обласної державної адміністрації Павла Олександровича Кириленка.

До призначення Кириленко керував Управлінням військової прокуратури Західного регіону України.

Кириленко народився у місті Макіївка на Донеччині, яка зараз захоплена бойовиками.

У базі даних “Миротворець” містяться дані про його родича Євгена, який воює на стороні бойовиків і є рядовим незаконного збройного формування “Оплот”. Окрім однакового прізвища та по батькові, вони мають спільний населений пункт проживання та місце навчання. Різниця у віці між ними 2 роки.

Новий керівник ДонВЦА Павло Кириленко

“Про всяк випадок, нагадую, що у цього прокурорського п*ца з Макіївки рідний брат — нині чинний працівник так званої МДБ ДНР. Не просто ополченочка якась, щоб ви розуміли. А саме МДБ. Те саме відомство, яке відповідає за викрадення, катування і вбивства українських громадян останні 5 років існування недореспубліки”, – написав волонтер Тім Златкін.

Брат Павла Кириленка - Євген, який воює на стороні бойовиків

Президент Зеленський також знає про те, що брат нового губернатора є у складі бойовиків.

“Давайте я скажу. Дуже важлива ситуація. Ми всі розуміємо, що там живуть такі ж українці, як і ми. Ми повинні це пам’ятати. Звісно, у Паші… Можна говорити “Паша”? У Паші там сім’я, там батьки його. Вони українці, це їхня земля, вони не хочуть звідти переїжджати, це їхній вибір… Щодо брата, то для Паші це болісне питання… З братом людина не розмовляє, так би мовити, через політичних розбіжностей. Сам Паша залишив ту територію, працює в Україні з моменту окупації цих територій. Багато розбитих сімей через війну. Він такий же українець, як і ми”, – пояснив президент під час відвідин Краматорська 5 липня.

Батько Павла Кириленка Олександр є співвласником будівельної компанії в окупованому Єнакієво.

Голова Донецької ОДА 2008-го закінчив Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого. Має спеціальність “правознавство”. Після навчання влаштувався помічником прокурора на Донеччині. У вересні 2017-го генпрокурор Юрій Луценко призначив Кириленка військовим прокурором Ужгородського гарнізону Західного регіону.

Павло Кириленко одружений на Кириленко Аллі Олександрівні, має 2-х дітей Олександра та Агнію.

Алла Кириленко працює в Управлінні праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради. За рік отримала дохід 31 тис. грн. Має нерухомість в окупованій Горлівці.

Квартиру загальною площею 93 м² придбала за 16 тис. грн 2009-го, гараж площею 30 м² купила за 31 тис. грн 2013-го. Також у володінні земельна ділянка 7,2 м².

Іллюстративне фото: автомобіль BMW 529i 2015 року задекларований родиною Кириленків

Сам Олександр має службове житло у Львові та задекларував автомобіль BMW, куплений 2017-го за 395,5 тис. грн. За рік заробив 450 тис. грн, має 300 тис. грн готівки.

В адміністрації президента Зеленського запевнили, що звільнять голову ДонВЦА у випадку порушення ним повноважень.

 

Джерело.