Через спалах інфекції у Хмельницькому перевірки МОЗ охоплять харчоблоки освітніх закладів усієї країни уже з наступного тижня

Уже з понеділка Міністерство охорони здоровꞌя проводитиме раптові перевірки персоналу у харчоблоках освітніх закладів

293

Працівників перевірятимуть на носійство інфекції, у тому числі і золотистого стафілокока. Причиною стали масові захворювання дітей у Хмельницькому та у Конотопському районі на Сумщині.

Рішення про повернення до раптових перевірок повідомив  вчора, 8 жовтня, очільник  МОЗ Віктор Ляшко, повідомляє «Укрінформ». Під час регіонального форуму «Реформа шкільного харчування» він зазначив, що раптові перевірки у харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів почнуться уже з понеділка.

Виявивши осіб, які є носіями бактерії,  їх відсторонюватимуть від роботи  аби останні змогли пройти курс лікування. Крім того, почнуть зꞌясовувати чи працівники харчоблоків насправді проходять медогляд чи приносять лише формальні відписки. Отож, у разі виявлення порушень при виписуванні довідок про медичний огляд, особи , які це роблять, будуть певним чином покарані.

Крім того, очільник МОЗ нагадав, що у Хмельницькому постраждало 93 особи, з них 92 дитини, а ось на Сумщині 32 постраждалих, в тому числі 27 дітей.

Нагадаємо, що четверо перших учнів Хмельницького НВО №1 потрапили до інфекційної лікарні ще 7 вересня. Загалом , захворіло 92 дитини та мама однієї з них. Згодом зꞌясувалося, що джерелом інфекції став золотистий стафілокок, який виявили у 4  працівників харчоблоку освітнього закладу. НВО №1 перейшов на дистанційне навчання. За парти діти повернулися лише кілька днів тому. В поліції за фактом масового отруєння дітей відкрили кримінальне провадження.