Чиновник назвав вартість гектара землі в Україні : дешевше не правлять ніде

Українські чорноземи виявились дешевшими навіть за ґрунти Південно-Африканської республіки

2674

ВСЕ ВІДЕО НА НАШОМУ КАНАЛІ

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький озвучив, скільки вартує  гектар української землі.  За версією Мінекономіки ціна одного гектара українських земель коливається в межах від 990 до 2111 доларів.

Втім, за прогнозами того ж міністерства, коли справа дійде до продажу землі, то її вартість має бути, принаймні, удвічі вищою.

“Мінімальна вартість гектара має бути  28 000 гривень. Але за нашими підрахунками, судячи з капіталізації оренди, у середньому стартова вартість буде 50-60 тисяч гривень”, – напророкував чиновник.

Та навіть така сума фактично не перевищуватиме двох тисяч доларів, і, як з’ясувалося, вона значно нижча за ту ціну, що правлять за один гектар землі в інших країнах Європи і світу.

Зокрема, видання “Зерно” наводить ціни за гектар землі у різних країнах. Найдорожча земля у Швейцарії. Вона коштує 70 тисяч доларів за гектар. Недешева вона також у Нідердандах, де за гектар хочуть 63,7 тисячі доларів. Та й в Австрії правлять недешево – по 42 тисячі доларів за гектар.

Читайте також: У Сатанові за оренду дорогої землі досі платять за цінами п’ятнадцятирічної давності

До нас найближче за ціною строїть Вірменія – по 2,8 тисячі доларів. Та ще в ПАР (Південно-Африканській республіці) тамтешня скупа земля коштує по 2,9 тисячі доларів за гектар. Та навіть у них ціна на землю вища, ніж можновладці визначили за наші чорноземи. І в обох цих країнах ринок землі закритий для іноземців.