Цей день в історії Кам’янеччинии: 9 липня

17

Що про цей день розповідають історичні джерела.

У 1906 році у село Чабанівку (нині Каміянець-Подільський район) прибув козацький каральний загін. Він мав придушити страйк селян проти низької оплати праці поміщиці Лаури Болеславівни Токаржевської-Карашевич. Наступного дня вісім найактивніших організаторів страйку заарештували і кинули до Ушицької в’язниці, де вони відбули двотижневий термін ув’язнення.

9 липня 1908 року всеукраїнська газета «Рада» повідомляла про винищення лісів на Поділлі. У повідомлені йшлося: «Ліси на Поділлі з кожним роком усе зменшуються і зменшуються. Ще недавно половина Поділля була вкрита лісами, а тепер ліси вже ледве досягають 12 відсотків усього простору. Якщо й далі так винищуватимуться ліси, то певно у близькому часі Поділля повернеться у степову країну».

9 липня 1941 року радянські війська підірвали Новопланівський міст у Камянці-Подільському. Міст був стратегічно важливим об’єктом у воєнний час і послаблював обороноздатність Кам’янця, тому під час відступу 18 радянської армії Південного фронту було прийняте рішення його зруйнувати. Відновлювати міст, який з’єднував місто почали в 1947 році.

Джерело.