Децентралізацію не спинити – дочасні місцеві вибори не зашкодять реформі самоврядування

346

Дочасні місцеві вибори не нашкодять децентралізації, однак, краще не поспішати.  Нині в Україні активно обговорюють питання позачергових місцевих виборів. Прогнози різні: листопад – грудень 2019-го, або березень 20-го року.  Водночас, експерти з Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування кажуть, дочасні місцеві навряд чи зашкодять, утім, дещо заплутати процес реформування зможуть. Тому, мовляв, краще не поспішати.

Голова Жванецької громади Тетяна Криворучко впевнена – дочасні місцеві  – не на часі. Мовляв, купа незавершених справ.

Про те, що купа незавершених справ, говорять і експерти з децентралізації. Наразі навіть невідомо – як остаточно виглядатиме мапа Хмельниччини після реформи. Тривають обговорення і про кількість ОТГ, і про кількість районів області. Нещодавно фахівці центру розвитку місцевого самоврядування радилися із «народними» області про адміністративно-територіальне майбутнє краю.

А за офіційним документом, що називається «перспективний план», в області має утворитися 62 громади. Наступний 2020-й – рік старту примусового об’єднання. Тож логічний вихід один – завершити реформу, а тоді і на виборчі дільниці можна. До слова, подібний сценарій підтримує і президент України. 2-го вересня під час зустрічі із Кабміном, і керівництвом Верховної Ради Зеленський чітко дав зрозуміти – децентралізацію потрібно завершувати.

Термін виконання цих завдань – 2019-2020 роки. Водночас, не усі громади в області впевнені, що дочасні місцеві вибори – невчасні. В Новоушицькій ОТГ кажуть, позачергові навпаки допомогли б завершити процес об’єднання. Громада утворювалася за принципом «один район – одна ОТГ», утім, три сільради відмовилися жити під спільним дахом.

Тим часом експерти з децентралізації кажуть, у будь якому випадку, з дочасними чи без – реформа триватиме і зупинити її не можливо. А от чи доцільні вони – питання відкрите.

До слова, про те, що громадяни не хочуть виборів підтверджує і наше опитування. Впродовж доби ми цікавилися у наших дописувачів у ФБ  чи доцільно проводити дочасні місцеві вибори? 65 % відповіли  – НІ!