Дерева вміють любити, обніматися і навіть піклуватися один про одного як сімейна пара

46

Німецький дослідник Петер Воллебен не тільки любить дерева, а й присвятив своє життя вивченню цих чудових організмів.

Вчений, автор і древовед, він зняв документальний фільм «Розумні дерева» спільно з екологом з Університету Британської Колумбії Сюзанною Симар.

В одному зі своїх досліджень Воллебен пише:

«Дерева можуть відчувати біль і відчувати емоції, наприклад, страх. Їм подобається стояти близько один до одного і обніматися. Дерева обожнюють спілкування і не люблять поспіху ».

І це ще не все! Воллебен стверджує:

«У дерев існує дружба. Вони утворюють зв’язок, як літня пара, коли одна особина доглядає за другий. У них є почуття ».

Мало того, що у дерев є розум, – вони мають навіть деяким аналогом серцебиття.

Доктор Андрас Зілінський з Орхуського університету (Данія) використовував лазерне сканування, щоб вимірювати точне положення гілок і листя 22 видів дерев і чагарників. У 2015 році він опублікував свої спостереження і несподівані висновки.

Виявилося, що деякі дерева опускають гілки кілька разів протягом ночі, що відповідає циклу переміщення води і цукру. Іншими словами, це щось на кшталт пульсу!

Зілінський пише:

«Ми виявили раніше невідоме періодичне рух до 1 см в ході циклів тривалістю 2-6 годин. Це рух, мабуть, пов’язано з тиском води в рослинах, тобто по суті дерево качає воду, як насос. Крім того, водопостачання являє собою не стійкий потік, як вважалося раніше ».

Вночі деякі дерева опускають гілки на цілих 10 см, а зі сходом сонця знову піднімають їх. Цей процес настільки малопомітний, що до недавнього часу вважалося, що так роблять тільки окремі родини. Наразі ж відомо, що це дуже поширене поведінку.

Зокрема, магнолія за ніч проходить три повних циклу підняття гілок, що відповідає циклю водопостачання.

Джерело.