До Хмельницького завітали волонтери Всеукраїнського проєкту «БУР»

58

Будуємо Україну разом. Понад тридцять волонтерів однойменного проєкту завітали до Хмельницького.  Вони взялись відновлювати старе приміщення Народного дому у Гречанах. Там планують облаштувати молодіжний простір. Працюватиме молодь до 18 жовтня. За шість років існування руху це вже буде 75 відновлений об’єкт.

Пил, шум болгарки та азарт в очах. Саме так із восьмого жовтня працюють молоді люди в мікрорайоні Гречани. Серед них – киянка Дарина. 17-тирічна дівчина любить волонтерити. А тепер разом із друзями відновлюють будинок з історією.

Близько трьох десятків волонтерів всеукраїнського руху «Будуємо Україну разом» приїхали до Хмельницького. Тут молоді люди відновлюють «Народний дім», як його називають,  збудований  в 20-их роках минулого століття  місцевими поляками. У цьому будинку в Гречанах був театр та школа. Тож будівля має  самобутню архітектуру.

Волонтери планують відновити кімнати та подвір’я поблизубудівлі. У хмарі будівельного пилу працюють і хлопці, і дівчата. Сплять учасники руху в будинку культури, проте на умови на скаржаться. Адже , переконують, саме через таку свободу люди бодай на тиждень полишають навчання чи роботу, аби побути корисними.

Проєкт «Будуємо Україну разом» зародився після початку війни на Донбасі. Тоді молоді люди гуртувались , щоб відбудовувати домівки , зруйновані снарядами. Зараз у БУР об’єднує понад 6 тисяч людей з різних куточків України та має підтримку Мністерства молоді та спорту. Працюють волонтери безкоштовно, а от для допомоги фінансової організація має рахунки.

У старому приміщенні волонтери планують облаштувати молодіжний простір. Працюватиме молодь тут  до 18 жовтня. Крім відновлення «Народного дому» учасники БУР-табору мають намір допомогти у ремонті житла двох подільським родинам.  Доєднатись до гурту запрошують усіх охочих – адже пара роботящих рук у такій справі не завадить.