Електронний облік деревини – перші кроки на Хмельниччині.

537

Новації у лісах. Вже з першого лютого в комунальних підприємствах має діяти електронний облік деревини. Поки ж такий документообіг є лише у Дунаївцях. У подальшому реалізовувати продукцію без таких комп’ютерних операцій буде складніше.

Ще у вересні уряд провів кілька засідань, на яких дав доручення місцевих керівникам до запровадження електронного обліку продукції. Він уже працює на всіх державних лісових підприємствах. Комунальні ж поки використовують паперову документацію. На оснащення однієї мінімальної технічної установки потрібно більше ніж 20 тисяч гривень. Ці гроші мають виділити місцеві ради, як засновники комунальних підприємств. Про показники у департаменті природніх ресурсів звітують на Київ, та похвалитись немає чим. Лише одне підприємство області із 39 має усі необхідні технічні пристрої.

Як кажуть у департаменті , за результатами перевірок минулого року вже притягнули до відповідальності 211 посадових осіб. Електронний обіг дасть можливість відслідковувати рух деревини – від її заготівлі до реалізації за кордон. А от із першого лютого у тих підприємств, що не зроблять шлях сировини прозорим, можуть виникнути проблеми із торгівлею.

Електронний обіг – це один із етапів детінізації. Наступним, переконує голова адміністрації, стане боротьба з незаконним використанням надр.