Генерал ФСБ під загрозою тортур паяльником видав 5 млн доларів, закопаних в саду

23

Слідчий комітет завершив розслідування кримінальної справи про викрадення колишнього першого заступника начальника управління капітального будівництва ФСБ генерал-майора Олександра Пастушкова. Як пише «Комерсант», що не вказуючи джерела, викрадачі під загрозою тортур паяльником змусили генерала розповісти, де він сховав 5 млн доларів.

За версією слідства, безробітні Магомед Гаджієв і Роман Галушко дізналися, що генерал зберігає у себе в саду велику суму грошей, тому почали за ним стежити. В кінці травня 2018 року Гаджієв і Галушко підстерегли Пастушкова, заштовхали його в свою машину і відвезли в напівпокинутий приватний будинок в підмосковному Видному.

Там колишнього співробітника ФСБ почали катувати електрошокером і бити, вимагаючи вказати, де він ховає гроші. Газета зазначає, що Пастушков виконав вимогу тільки тоді, коли йому пригрозили тортурами розпеченим паяльником.

Після цього викрадачі поїхали в елітне котеджне селище в селі Младенова Одінцовського району Підмосков’я, де на ділянці генерала викопали сім контейнерів з 5 млн доларів. Після цього Гаджієв і Галушко повернулися в Чільне, посадили Пастушкова в машину, відвезли його в Раменский район і висадили на дорозі. Проїжджав повз водій зупинився і відвіз генерала в лікарню.

Незабаром співробітники карного розшуку і ФСБ затримали Гаджиєва і Галушко. У цьому домі знайшли 200 млн рублів в різній валюті. Решту грошей, відзначає «Комерсант», вони «встигли витратити на нові машини, ресторани і дівчат».

Викрадачам пред’явили звинувачення за статтею 125 КК (залишення в небезпеці) і за статтею 163 КК (вимагання). Спочатку вони визнали провину, але потім відмовилися від своїх свідчень. Сам Пастушков вважає, що став потерпілим помилково: ймовірно, викрадачів цікавили його багаті сусіди, тому що на його ділянці ніяких цінностей не було.

При цьому газета зазначає, що за рішенням суду у генерала вже вилучили 1,1 млн доларів. Ці гроші знайшли в його банківському сейфі під час обшуків у справі про шахрайство в управлінні капітального будівництва ФСБ. Суд вирішив, що ці гроші Пастушков отримав незаконно і «тривалий час приховував від служби і суспільства».

Джерело.