Хмельницька область наближається до ще однієї епідемії

Хмельниччина наближається до порогового рівня захворюваності на грип та ГРВІ

3559

На Хмельниччині останнім часом зростає інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ. Про це повідомив в ході засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій директор ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я” Микола Габрикевич.

За словами посадовця, станом на сьогодні зазначений показник у перерахунку на 100 тисяч громадян складає приблизно 592,4, тоді як пороговий рівень дорівнює 661. Тобто наразі реальний показник менший, ніж пороговий всього на 10,4%.

Протягом останнього тижня на Хмельниччині 7414 громадян інфікувалися звичайними сезонними штамами грипу та ГРВІ. При цьому захворюваність досить висока серед дітей від 5 до 14 років (1558 осіб). Громадяни ж віком від 30 до 64 років захворіли сезонними хворобами у кількості 2828 осіб.

Таким чином Хмельницька область опинилася на порозі оголошення епідемії, що стало б підставою для оголошення карантину навіть без COVID-19. Зважаючи на обставини, керівникам закладів освіти та органів місцевого самоврядування вже радять вживати відповідні заходи для протидії хворобі, в залежності від показників захволрюваності в тому чи іншому освітньому закладі.

Читайте також: На Хмельниччині від коронавірусу померли 7 осіб

Тому найближчим часом цілком не виключено повторне введення більш жорстких карантинних обмежень та перехід на дистанційну форму навчання. Це дасть змогу перервати ланцюжки розповсюдження як звичайних сезонних штамів, так і коронавірусної інфекції. Адже, як відомо, при захворюванні людини на грип та COVID-19 одночасно ризик виникнення небезпечних ускладнень для організму дуже сильно зростає.