«Інстинкт існування». У арт-центрі «Масло» нова виставка про індивідуальне й колективне

699

«Інстинкт існування». У арт-центрі «Масло» відкрили нову виставку про індивідуальне й колективне. Над десятком полотен київський художник Юрій Денисенков працював майже чотири роки, та й зараз крапки не поставив. У своїх картинах, які вже можна побачити у «Маслі» живописець, показує як змінюється поведінка індивіда, коли він потрапляє у скупчення собі подібних. Розглядає поведінкові рефлекси або ж інстинкти існування крізь призму тваринних образів. Втім, кожен може побачити у них щось своє.

Це перша картина із серії «Інстинкт існування». Саме голуби спонукали Юрія Денисенкова задуматися над зміною сприйняття індивіда окремо та сукупності таких індивідів у масовому натовпі.  Так усім відомі позитивні асоціації із цим птахом.

Так само собаки. Окремо – це вірний друг і захисник, а от зграя – небезпечна. І поведінка індивіда у такому скупченні спрямована на реалізацію базових інстинктів: виживання, лідирування та розмноження.

Дві картини із усієї експозиції особливо вирізняються. Тут зображені комахи і варення. Коли на першій краплина, здатна забезпечити харчування для всіх , то там де його багато – мурахи зустрічаються із «солодкою смертю». Під образом мурах художник метафорично зобразив тероризм.

Побачити й усвідомити інстинкти існування хмельничани можуть до 10-го листопада.