Історична співдружність.

905

Одна історія для кількох народів. У вересні  15 педагогів з України  відвідали сусідню Польщу, аби глибше пізнати трагедію Голокосту. Семінар – подорож розпочався з лекцій у Львові, згодом вже після перетину кордону учасники заходу мали можливість відвідати місця, де колись  закатували тисячі людей. Про свої враження від поїздки поділився один з учасників семінару – молодий історик з Малиничів.

Різносторонні аспекти   Голокосту обговорили учасники міжнародного семінару. Трагедія, що забрала тисячі життів, досі до кінця не вивчена. Щоразу з’являються нові факти для істориків, що здатні пролити світло на події тих часів.

У Польщі, каже педагог,  після відвідин табору смерті  Белжець та інших відомих місць тортур жоден з учасників екскурсії не міг стримати гнітюче враження. Кожен мурал чи фотографія говорили про жахіття та страждання нещасних людей.

Свого часу війна та репресії забрали немало жителів і Поділля. Наш край поволі оговтувався від тих подій – нині деякі  дослідники та політики намагаються спекулювати на сторінках історії.

Свою участь у таких  конференціях молодий педагог з Малиничів вважає неоціненнним досвідом для майбутньої освітньої роботи.