ІСТОРИЧНА ВІЗУАЛІЗАЦІЯ

54

Без різнопланових вивісок та кричущих фасадів. У агенції розвитку міста розповіли, як би мала виглядати Проскурівська. Адже зараз центр перенасичений рекламою і втрачається історична складова. Тому агенція за підтримки культурного фонду розробила 3Д додаток. Там за QR-кодом можна побачити, як виглядали будівлі сотні років тому. Таким чином місто хоче розвивати туристичний потенціал.

Вже рік, як розроблений дизайнкод вулиці Проскурівської. Тобто,є концепція того, як мають виглядати магазинчики ззовні. Проте частина підприємців не зацікавлені у зміні фасадів. Адже це вони мають робити за власний кошт. В агенці розвитку міста кажуть, постійно ведуть перемовини із орендарями.

Услід за розробкою дизайнкоду вулиці Проскурівської, в агенції готуються показати і як би мала виглядати Подільська, Кам’янецька та Соборна. Тобто, у планах впорядкувати центр міста стосовно реклами, кольору фасадів та вивісок.

В рамках проєкту розробники створили ще й 10 інтерактивних картин  – розміщені вони будуть у навчальних закладах міста. І саме за QR – кодом на них можна побачити, як виглядали будівлі раніше. Таким чином в агенції хочуть долучити громадськість до обговорення проблеми збереження пам’яток.

За підтримки Українського культурного фонду в агенції презентували мобільний додаток. Кожен підприємець, або й просто хмельничанин може завантажити його та пересвідчитись – ми щодня ходимо повз історичні перлини. І їх цінність та краса захована за плиткою та фарбою. І саме від збереження таких пам’яток залежить туристична та інвестиційна привабливість Хмельницького.