Кому – сміття, а кому – обнова: у Центрі управління відходами роздаватимуть меблі та одяг

195

Кому – сміття, а кому – обнова: у Центрі управління відходами роздаватимуть меблі та одяг. Унікальний комунальний об’єкт відкрили у Хмельницькому. Він розташований поруч із сміттєзвалищем і його адресу варто запам’ятати чи не кожному свідомому городянину! Саме у Центрі відсьогодні приймають сміття 13-ти різних фракцій. Тут можна здати метал, побутову техніку, папір, пластик, побутові прилади, меблі, одяг тощо. Щось із зібраного перероблятимуть, а щось віддаватимуть тим, хто цього потребує.

У Хмельницькому з’явився Центр управління відходами. Це – унікальний об’єкт, аналогів якому в Україні немає. 13 контейнерів різної ємності – 13 фракцій – кожен підписаний. Тут приймають відходи шляхом самообслуговування.

Переробка, утилізація та ре-юз. Різні фракції будуть використовувати по-різному. Скло, пластик, папір, картон, комбіновану упаковку, поліетилен та метал відправлятимуть на вторинну переробку. Небезпечні відходи – на утилізацію, зелені – на компостування. Будівельними пересипатимуть шляхи на полігоні. А, от, одяг та меблі роздаватимуть. Як кажуть, кому сміття, а кому – необхідність.

Не перероблятимуть, а роздаватимуть і побутові електроприлади. Їх даруватимуть профільним профтехзакладам, аби діти вивчали, так би мовити, начинку. Єдине, що залишатиметься на полігоні – це змішані відходи. Завдяки відкриттю Центру, каже міський голова, поступово сміттєзвалище розвантажуватимуть. Це почали робити дещо раніше – в 2016-му – тоді стартувала реалізація міської концепції «Розумне довкілля». Навіть одні результати встановлення контейнерів для сортування сміття – вражають.

До Центру управління відходами хмельничан запрошують з восьмої ранку до сьомої вечора – щоденно, крім понеділка. Знайти його легко – орієнтир – сміттєзвалище. Дорогою точно побачите вивіску. При вході на вас чекатиме Гуффі. Тематичні малюнки тут створювали діти. Учні 25-го ВПУ до питання створення тематичного колажу підійшли з особливою відповідальністю. Художниця Діана, певна, свій витвір бачитиме частенько – до центру відвозитиме відходи.

Відкриття Центру – лише один з етапів реалізації концепції «Розумне довкілля». Попереду – будівництво сміттєпереробногозаводу та рекультивація сміттєзвалища.