Контррозвідка СБУ попередила нові спроби вербування українців спецслужбами РФ

230

Контррозвідка СБУ попередила нові спроби вербування українців спецслужбами РФ Контррозвідники Служби безпеки України продовжують викривати спроби вербування українців спецслужбами Російської федерації для здійснення розвідувально-підривної діяльності на шкоду державній безпеці України.

За повідомленням пресцентру СБУ, оперативники Служби безпеки України встановили, що у травні 2019 року під час перетину державного кордону мешканця Хмельниччини затримали російські прикордонники. Погрожуючи кримінальним переслідуванням за нібито скоєні правопорушення, представники іноземної спецслужби змусили українця погодитися на так зване конфіденційне співробітництво. Чоловік під тиском підписав згоду на співпрацю з ФСБ Росії та завдання збирати персональну та службову інформацію про співробітників Управління СБУ у Хмельницькій області та місця дислокації військових об’єктів у регіоні. Потерпілий, повернувшись додому, одразу звернувся до українських спецслужбовців.

Відтак був звільнений від кримінальної відповідальності. У Службі безпеки вкотре попереджають громадян, бути обачними та утриматися від поїздок до країни-агресора.