Конвертцентр з обігом у 40 млн грн викрили на Хмельниччині

99

СБУ припинила діяльність конвертаційного центру, який діяв в області протягом 2017-2019 років.

Оперативники спецслужби встановили, що група місцевих мешканців надавала підприємствам Київської та Хмельницької областей “послуги”з ухилення від сплати податків, шляхом штучного формування податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів комерсантів у готівку.

 

Співробітники СБ України задокументували, що зловмисники зареєстрували низку підприємств з ознаками фіктивності у Хмельницькому та Києві, реквізити яких використовувались для здійснення безтоварних фінансово-господарських операцій. На рахунки цих підконтрольних фірм замовники конвертації перераховували кошти за нібито придбані товари.  Надалі ці кошти організатори конвертцентру незаконно обготівковували, чим завдали шкоди економічним інтересам держави у особливо великих розмірах.

За попередніми даними, загальний обіг конвертаційного центру складав понад сорок мільйонів гривень.

 

Під час низки санкціонованих обшуків в учасників конвертаційного центру правоохоронці вилучили майже  півмільйона гривень, печатки фіктивних підприємств, електронні носії інформації, первинні фінансово-господарські документи та чекові книжки, які доводять проведення протиправних оборудок.

 

Наразі триває досудове розслідування  у межах кримінального провадження за ознаками вчинення правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.205 та ч.3.ст.212 Кримінального кодексу України.

 

Операція з викриття зловмисників проводилась спільно з ГУ ДФС та теруправлінням ДБР, розташованого у м. Хмельницький.