Летичів комунальний: що змінила реформа децентралізації?

388

Кілометри відремонтованих доріг та прокладених водогонів. Летичівська ОТГ підбиває підсумки п’яти років об’єднання. Громада – одна з першопрохідців у реформі децентралізації. Створилася у серпні 2015-го року.

Кілометри нового покриття та прокладених водогонів. Летичівська ОТГ підбиває підсумки п’яти років об’єднання. Тільки у 2019-му у громаді постелили 3 кілометри асфальту та відремонтували 15 кілометрів щебеневихдоріг.У поточному році темпи будівництва зменшилися. ОТГ не отримала ні копійки інфраструктурної субвенції. Через пандемію менше коштів виділяли і з селищного бюджету.

Щодо водогонів. Протягом п’яти років громада активно прокладала і мережі питних водопроводів. Деякі села водою з-під крану забезпечили повністю. Частина ще чекає на централізоване водопостачання.

Вода та дороги – одні з нагальних проблем громади. Ще одна – сміття. Громада має паспортизоване сміттєзвалище площею майже у три гектари. Саме сюди звозять непотріб зі всієї ОТГ. Місцеве комунальне підприємство заключило договори з кількома старостатами. Раз у місяць спецтехніка збирає відходи. Попередньо центральну садибу та села комунальники забезпечують контейнерами.

З усіх старостатів комунальники збирають сміття у третині. Решта договорів з підприємством не заключала. Все тому, що за централізований вивіз непотребу люди відмовляються платити.

13 гривень у місяць – сума і справді мізерна, та ось вартує набагато більшого. У першу чергу це – охорона довкілля. У другу – чистота та охайність. А тому, запевняють комунальники, як би хотіли, самі громаду затишною не зроблять. Потрібно, аби й люди з повагою та любов’ю ставилися до території, на якій живуть.