Лісова пожежа неподалік від Хмельницької АЕС: вогняний кордон між двома областями

Пожежа трав'яної підстилки переросла у лісову

10046

На кордоні двох областей, Рівненської і Хмельницької, хтось підпалив траву на водосховищі ХАЕС, повідомляє rivnepost.rv.ua.

Через суху і теплу погоду вогонь швидко поширився травою та перейшов на лісовий масив, розташований на березі водосховища. Якби туди вчасно не прибули рятувальники, лихо могло би набрати велетенських масштабів. Адже там стоїть сосновий ліс, а сосни дуже легкозаймисті і палають, немов смолоскипи.

Ціною велетенських зусиль рятувальникам вдалося погасити пожежу і не дати їй поширитись на більшу територію. Адже, на жаль, в Україні вже є цьогорічний приклад масштабних лісових пожеж у зоні відчуження, які ніяк не можуть погасити.

Читайте також: На Хмельниччині рятувальник звернувся до паліїв

“Прикро, що самосвідомість деяких громадян близька нулю. Коли працівники МНС потрібні на передовій у боротьбі із COVID-19, вони змушені боротися зі стихією, яку створила нерозважлива поведінка моїх земляків”, – прокоментував цю прикру подію у своєму Facebook депутат Рівненської облради Володимир Муляр.

Ще одну пожежу цими вихідними рятувальникам довелося гасити на цвинтарі у Шепетівці. Там також з вини паліїв спалахнула трав’яна підстилка. Вогонь швидко поширився на площу  у 1600 квадратних метрів.

І тут вогнеборці нагодилися вчасно. Якби пожежа поглинула всю територію кладовища, то не встояли б ні рослини, ні пам’ятники.