Майже без криміналу, але зі штрафами: виборчий процес на Хмельниччині правоохоронці характеризують як спокійний

188

ВСЕ ВІДЕО НА НАШОМУ КАНАЛІ

Майже без криміналу, але зі штрафами: виборчий процес на Хмельниччині правоохоронці характеризують як спокійний. Станом на 19 жовтня в області зафіксовано лише 60 повідомлень, пов’язаних із порушенням процесу плебісциту. Із них за 14-ма складено адмінпротоколи, а 2 зареєстрували у держреєстрі. Правоохоронці сподіваються, до кінця виборів звернень суттєво не побільшає, тож, нагадують краянам нові правила голосування.

60 повідомлень про порушення і майже всі не підтверджені. Виборчий процес на Хмельниччині правоохоронці характеризують як спокійний. Наразі копи склали лише 14 адмінпротоколів та зареєстрували 2 кримінальні провадження. Останнє наробило чимало шуму – мова про миттєвий приріст населення на Кам’янеччині.

Чи дійде справа до суду – питання без відповіді. Із досвіду минулих президентських – це доля далеко не всіх кримінальних проваджень. Із 6-ти зареєстрованих у 2019-му лише одне із вироком. 5 закрили за відсутністю складу злочину.

Поліцейські нагадують краянам про відповідальність за порушення під час виборів. Наголошують, їх перелік суттєво поповнився. Новий виборчий кодекс суворіший за попередній. Відтепер не можна фотографуватися з бюлетенем і навіть натякати сусідці за кого голосувала.

Влаштовувати публічний протест із розірванням бюлетеня правоохоронці також не радять, адже, відтепер і це – адміністративне правопорушення.

Таке поняття як підкуп виборця також розширили. Роздача агітаційних матеріалів із бонусом – ручками, флешками, масками тощо – відтепер – злочин. Хоча винятки є. Якщо матеріальні цінності брендовані і куплені на кошти із виборчого фонду – їх дарувати можна.