На Хмельниччині більше року не працює новозбудована та урочисто відкрита амбулаторія

Місцеві жителі досі мусять добиратися десятки кілометрів до райцентру

2236

Деякий час тому Обласна державна адміністрація Хмельницької області відзвітувала про те, що на території Хмельниччини вже відкрито 30 нових амбулаторій, які тільки но збудували. Однак адміністрація області забулася уточнити, що п’ять із них, попри урочисте відкриття, досі не введені в експлуатацію. Однією з них є Вихватнівецька амбулаторія сімейної практики загальної медицини, яка розташована в Кам’янець-Подільському районі. Про це повідомило видання “ХМ-ІНСАЙД”.

Нову амбулаторію звели деякий час тому на місці старого медпункту. Ще у грудні 2019 року, по завершенню її будівництва, було проведено урочисте відкриття, яке повністю відповідало давно звичним канонам: пісні, перерізання стрічки та піар ряду місцевих чиновників. За рахунок відкриття нової амбулаторії повинно було поліпшитися життя чотирьох тисяч місцевих жителів із самих Вихатнівець, та інших 12 найближчих сіл. Однак, як часто буває в нашій державі, у долі виявились інші плани.

Через ряд помилок, які допустила в ході будівництва компанія підрядник, чиновники Китайгородської ОТГ досі не прийняли будівлю на баланс, оскільки тоді усі недоліки вони повинні будуть приборкати за власний рахунок. При цьому слід зазначити, що з державного та місцевих бюджетів на будівництво цієї амбулаторії вже було виділено та витрачено бульше восьми мільйонів гривень. За ці кошти було облаштовано просторі коридори, процедурні та інші кабінети, закуплено меблі, обладнання та службовий автомобіль «Renault Duster». До речі це єдине з вище наведеного, чим місцеві медики наразі в змозі користуватися.

Навіть встановлені на дверях замки постійно заїдають, через що вхідні двері часто просто неможливо відкрити. Тим часом електроенергію вже відключили через несплату. Але, навіть якби будівля була повністю забезпечена струмом, амбулаторія все одно не змогла б запрацювати. У Китайгородській ОТГ це пояснили наступним чином:

“Підрядник (МПП «Гермес С» – ред.) встановив тут невисоку потужність електропостачання: лише 16 кВт при потребі не менше 45 кВт. Тобто, при одночасному увімкненні декількох апаратів світло просто «вибиває».  Тому, якби сільрада взяла на баланс заклад із «гріхами», то громада мала би виправляти їх вже за свої кошти”.

Тому після обстеження приміщення комісія вирішила не приймати приміщення на баланс та виставити ряд претензій забудовнику, який отримав гроші та здав будівлю у неналежному стані.

Дивіться також: Покращення дружніх та економічних зв’язків. На Хмельниччину з робочим візитом відвідав посол Швеції.

Очікується, що Вихватнівецька амбулаторія запрацює вже з 2021 року, коли усі вказані проблеми будуть вирішені. Ну а до того люди змушені їздити близько п’яти кілометрів до старенької Китайгородської амбулаторії та десятки кілометрів за ліками до Кам’янця-Подільського за ліками, оскільки аптеки поблизу просто немає.

Навіщо було проводити урочисте відкриття, враховуючи усі нюанси про які було прекрасно відомо, – питання риторичне.