На Хмельниччині “чорні лісоруби” влаштували незаконний промисел у Національному парку

Спритники організували незаконний бізнес з вирубки та реалізації деревини

322

На Хмельниччині затримано “чорних лісорубів”, які організували незаконний промисел з вирубки дерев на території Національного природного парку “Подільські товтри” і Кам’янець-Подільського лісгоспу. Незаконний бізнес організував місцевий підприємець. Чоловік залучив до цього промислу свого сина та ще трьох місцевих жителів, інформує Департамент стратегічних розслідувань.

Найняті чоловіки займалися лісоповалом, а син підприємця контролював незаконне виробництво і забезпечував робітників основними засобами. “Чорні лісоруби” промишляли дубами та ясенями – найміцнішими породами, які ціняться найвище.

Горе-підприємця та його подільників затримали вчора, 31 травня. У затриманні брали участь оперативники управління стратегічних розслідувань у Хмельницькій області Нацполіції та слідчі обласної поліції. Чоловіків “пов’язали” якраз у той момент, коли вони намагались вивезти з лісу зрубану деревину.

Читайте також: На Хмельниччині прокуратура завадила незаконному використанню берега річки Смотрич

Оперативники провели обшуки за місцями проживання затриманих, а також в їхньому офісі та автомобілях. Загалом було проведено 14 обшуків та вилучено записи, що стосувалися “виробничого процесу”, а також спецобладнання для лісоповалу.

У викритті злочинного угруповання, крім співробітників поліції, займалися ще й працівники обласного управління СБУ.

Зараз вирішується питання щодо оголошення їм підозри за ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу, вчинена організованою групою) Кримінального кодексу України.