На Хмельниччині шахраї ошукали громадян більш ніж на сотню тисяч гривень

За минулу добу правоохоронці Хмельницької області зареєстрували від місцевих жителів сім звернень про шахрайство

646

На Хмельниччині за минулу добу місцеві жителі сім разів зверталися з повідомленнями про шахрайські махінації. Про це повідомила прес-служба Національної поліції Хмельницької області.

Так, загалом зловмисники ошукали жителів області майже на 120 тисяч гривень.

У трьох випадках шахраї скористалися класичною схемою псевдобанкірів. Одним з постраждалих був 37-річний мешканець обласного центру, до котрого зателефонувала невстановлена особа і представилася працівником банку. Під приводом підвищення безпеки банківського рахунку задля запобігання несанкціонованого зняття грошових коштів, зловмисник випитав реквізити банківської картки потерпілого та зняв з неї 12 тисяч гривень.

Така ж схема спрацювала вчора, 17 грудня, з двома мешканцями Кам’янця-Подільського. В результаті 20-річний чоловік втратив 40 тисяч гривень, а 27-річна жінка – 12600 гривень.

Інші випадки трапилися з хмельничанами, котрі хотіли придбати певні товари через мережу Інтернет. Наприклад 32-річна мешканка обласного центру хотіла придбати на одному з ресурсів смартфон марки Xiaomi та втратила п’ять тисяч гривень.  Ще одна 44-річна жителька Хмельницького намагалася купити через соцмережу “Інстаграм” Iphone. Потерпіла перерахувала “продавцю” 26792 гривні, однак з тих пір не бачила а ні телефону, а ні своїх грошей.

Ще одна 47-річна жінка, теж мешканка обласного центру віком, намагалась придбати собі домашнього чотирилапого улюбленця – цуценя породи цвергшнауцер. Жінка заплатила десять тисяч гривень, однак свою тваринку так і не отримала.

Ну і замикає сімку жертв 84-річна пенсіонерка, яка постраждала від дещо іншої, але теж класичної схеми. Невстановлені особи зателефонували потерпілій та розповіли, що її донька буцім-то скоїла ДТП з потерпілими, яким необхідно оплатити лікування. Потрепіла особисто передала незнайомій людині 11 тисяч гривень.

Читайте також: У Хмельницькому засудили чоловіка котрий закликав до державного перевороту

Наразі за всіма вищеперерахованими фактами працівники поліції проводять перевірки і закликають громадян бути обачними під час проведення фінансових операцій. Особливо у цей святковий період, коли люди більше купують і, відповідно, активізуються шахраї.