На Хмельниччині скорочуються обсяги промислового виробництва: яка галузь викликає найбільше занепокоєння

Статистичні дані за 10 місяців поточного року не можуть не викликати тривоги

666

ВСЕ ВІДЕО НА НАШОМУ КАНАЛІ

Порівняльна статистика нинішнього 2019 та минулого 2018 року – не на користь першого. Індекс промислової продукції за підсумками січня–жовтня 2019 року у порівнянні з січнем–жовтнем 2018 року становить лише  84,1%, інформує обласне управління статистики.

Це означає, що наша область скоротила обсяги промислового виробництва майже на 16%. І це не може не викликати занепокоєння.

Якщо розглядати в розрізі окремих галузей, то відчутно впали обсяги виробництва у переробній промисловості – 9,6%, машинобудуванні – 18%, у виробництві харчових і тютюнових виробів – 11,1%, металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів – 5,3%, а також у виробництві гумових, пластмасових та інших неметалевих виробів – 3,6%. Але найбільше з усіх втратила галузь виробництва хімічних речовин і хімічної продукції. За 10 місяців поточного року її обсяги упали вдвічі у порівнянні з аналогічним минулорічним періодом.

Читайте також: На Хмельниччині податківці вилучили з підпільної автозаправки дизпалива на мільйон гривен

На цьому провальному тлі якось невпевнено виглядає шестивідсотковий приріст у деревообробній та паперовій і поліграфічній промисловості, а також у виробництві одягу – на 0,7%. Такі цифри росту загалом погоди не роблять, і загальна статистика це підтверджує.

Мабуть, тепер мають взятися за роботу аналітики (якщо такі в нас є), аби визначити, що спровокувало таке падіння виробництва та виробити рекомендації, як поліпшити ситуацію.