На Хмельниччині суд виправдав водія швидкої, що протаранив зустрічний автомобіль

Швидка допомога везла до лікарні важкохворого пацієнта

299

Полонський районний суд розглянув справу щодо порушення правил дорожнього руху водієм швидкої допомоги, йдеться у повідомленні прес-служби Хмельницького апеляційного суду.

Інцидент стався в обласному центрі 29 вересня 2019 року. Швидка допомога, виїхавши на зустрічну смугу руху, протаранила автомобіль ВАЗ, що якраз їхав цією смугою. На щастя, ніхто з людей від цього зіткнення не постраждав. Але поліцейські склали адмінпротокол щодо порушення правил дорожнього руху водієм швидкої.

Читайте також: У Кам’янці-Подільському на двох перехрестях машини збили двох чоловіків

На суді водій пояснив, що віз того дня важко хворого пацієнта до обласної лікарні. При цьому лікар попросив його їхати якомога швидше, адже пацієнта треба було якомога швидше доставити в стаціонар. Однак їхній рух загальмували машини, що стояли перед світлофором.

Тоді водій швидкої включив проблискові маячки та ввімкнув сирену і виїхав на зустрічну смугу. Почувши сирену, водії на дорозі почали терміново приймати крайнє праве положення. Його пропустили поза чергою всі автомобілі, крім ВАЗа, що їхав назустріч.

Водій потерпілого ВАЗа, у свою чергу пояснив, що чув сигнал сирени, однак не зміг вчасно зорієнтуватись і прийняти вправо через те, що попереду нього їхала вантажівка, і він за нею нічого не бачив. Та вантажівка встигла притиснутись до правого боку, а він не встиг.

Вислухавши аргументи обох сторін ДТП, суд дійшов висновку, що вини водія швидкої у цій автопригоді немає. Адже він вжив усіх необхідних заходив, аби попередити учасників руху про свій маневр, на який він, як водій швидкої допомоги, мав цілковите право.

Отже обвинувачення з водія зняті. Щоправда, справу ще можна оскаржити в апеляційному суді.