На Волочищині висадили майже два гектари молодого лісу.

221

Майже два гектари молодого лісу висадили на Волочищині. Молоді дуби садили скільно – об’єдналися активісти, школярі, чиновники та лісівники. Кажуть, обрали саме цей вид дерев, адже порода дуба є особливо цінною для України.

Маленький Назар з татом садить дуб. Хлопчик часто буває з батьком на роботі та знає змалечку – українські ліси потрібно цінувати.

Поруч із хлопчиком його тато – головний лісничий Проскурівського лісового господарства. Розповідає: в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках» зібралися лісівники, чиновники, і просто небайдужі українці. Так, минулого року, поблизу села Соломна, Волочиського району відбулася рубка головного користування, зараз цю площу засаджують дубом.

Саджають лісові культури навесні та восени. Учасники акції, доєднавшись до процесу отримують задоволення від того, що дають українським лісам нове життя. Серед волонтерів і працівники Волочиської районної ради.

Висаджувати ліс – справжня наука. Проте, під пильним наглядом фахівців із завданням впоралися усі, хто зголосився. Тут і учні Солом’янської загальноосвітньої школи, котрі регулярно беруть участь у таких акціях.

Лише за один день лісівникам та їхнім помічникам вдалося засадити дубом майже 2 гектари.

До слова, із приходом теплої пори лісівники почали облаштовувати шпаківні. Виготовили своєрідні помешкання для птаства самотужки, а от розвішували на деревах разом із школярами. Фахівці кажуть – це сприятиме популяції птахів, адже будиночки рятуватимуть пташенят від негоди та хижаків. А ось саджанці дуба, котрий висадили активісти та лісівники в майбутньому принесуть неабияку користь. Ця порода дерева є дуже цінною, як в Україні, так і за її межами.