Нацбанк використав “піратський” шрифт на нових 1000-гривнених банкнотах

27

Національний банк України вводить в обіг нову банкноту номіналом 1000 гривень з 25 жовтня 2019 року.

 

Однак без скандалу й тут не обійшлося: дизайнери помітили на нових банкнотах “піратський” шрифт компанії Adobe.

 

Дизайнер Богдан Гдаль у своєму Facebook зазначив, що мова йде про кириличну версію шрифту Bickham Script Pro 3, який розробили дизайнери Adobe в 2016 році.

 

 

До цього часу в інтернеті поширювались “піратські”, тобто, неофіційні версії цього шрифту. Одну з них і використали у Національному банку. Цим шрифтом написані слова “Одна тисяча гривень” на звороті банкноти.

 

Шрифти відрізняються розміром букви “в” у слові “гривень”. В оригінальному шрифті “хвостик” цієї букви є дещо меншим та не таким широким, а “в” у “піратській” версії шрифту така ж, яка зображена на українській банкноті.

“При порівнянні напису на гривні чітко видно, що використаний саме крадений варіант, на який в Нацбанку просто не можуть мати ліцензії. Для перевірки цієї версії я написав автору шрифту Річарду Ліптону. Він переадресував мене на іншого шрифтового дизайнера, який працює в компанії Adobe – Франка Грісхамера. Саме компанія Adobe має всі права на цей шрифт”, – написав Богдан Гдаль.

 

Adobe підтвердив, що на банкноті 1000 гривень і справді розміщено напис неоригінальним шрифтом.

 

“Шкода, що Національний банк України не помітив недоліків шрифту, про який йде мова. І це, безумовно, не Bickham Script Pro 3. В будь-якому разі, наша ліцензія не дозволяє вносити зміни у шрифт”, – повідомили у компанії Adobe.

 

Наразі у компанії не коментують, чи будуть позиватися до НБУ через порушення авторського права.

 

Джерело