Не підписав декларацію – не отримаєш допомоги. Підсумки тижня .

159

З 1 квітня медична система переходить на електронне обслуговування. Якщо Вас не має у базі даних, то жоден лікар  первинки Вас  не прийме .  І матиме на це повне право, адже держава більше не виділятиме кошти на ваше лікування.

Кампанія  «Обери свого лікаря» стартувала в Україні в квітні минулого року.  За  майже рік часу  декларації підписали   близько  75%   подолян.  І хоча прив’язки до місця проживання не було, більшість обирали свого дільничного лікаря.

Серед тих, хто ще не визначився ,  наша колега Вікторія. Зізнається,   навіть не знає  кого обрати.  На щастя,  по допомогу зверталась вкрай рідко, тому особистих  симпатій не має.

Тим,   хто так і не обрав , кому довірити власне здоров’я,   «результати медичної реформи»   доведеться відчути на собі  вже з 1 липня.  Саме тоді в Україні запрацює  ще одна програма –  « Безкоштовна діагностика». Вона передбачає  проходження рентгену,  МРТ, ендоскопії,  інших розгорнутих аналізів   та консультацію вузьких  спеціалістів за кошти держави. Проте лише за направленням сімейного лікаря.

Відтак медики наголошують на необхідності підписання декларації. В іншому випадку – вам мають право відмовити у наданні допомоги. Не будуть видавати і лікарняні листи.

Хмельничани таким нововведенням обурюються. Кажуть, якщо  людина не підписала декларацію – значить мала на те свої причини.  А отримати належну медичну допомогу має кожен громадянин.

А от з 1 квітня  неприємний  сюрприз чекає на громадян , які користуються програмою « Доступні ліки». Відтепер  вона працюватиме лише   за електронним рецептом  і знову ж таки – за направленням сімейного лікаря.  Відтак пацієнти зможуть  отримати відповідні медикаменти у будь якій аптеці, яка увійшла до програми, незалежно від того, в  якому місті  був виписаний рецепт.  В свою чергу аптечна мережа  автоматично отримуватиме кошти  від Національної служби здоров’я.

Якщо Вас не має у базі даних – медикаментів  не отримаєте.  Тому  якщо Ви входите до категорії пільговиків,  варто  поквапитись  з підписанням,  до 1 квітня залишилось не так багато часу .