Ніяких VIPів: президент Зеленський пообіцяв, що хворих чиновників і бізнесменів лікуватимуть як усіх

Нарешті наша влада відчує всі принади вітчизняної охорони здоров'я

1079

Коронавірус нарешті змусить хоч когось із вітчизняного політичного істеблішменту відчути, як лікуються в Україні прості смерті. Через те, що провідні держави світу позакривали свої кордони, українські VIPи стали заручниками вітчизняної медицини. Тепер вони не сядуть на літак і не полетять в австрійську, німецьку чи швейцасрьку клініку.

Президент Володимир Зеленський у своєму звернені наголосив, що поставив завданні перед прем’єр-міністром скасувати усі нормативні акти, які передбачають існування VIP-палат.

“У нас не совок і не буде жодних люксових палат для “членів ЦК”, – наголосив гарант.

При цьому Зеленський звернувся і до самих вітчизняних чиновників і політиків:

“Ви будете перебувати саме в тих палатах і тих лікарнях, які за 28 років ви побудували в цій країні. Можливо, тоді зрозумієте, як це – не мати можливості лікуватися в Швейцарії чи Ізраїлі”.

Президент не робить винятку також  і для себе та інших найвищих державних функціонерів. В разі, якщо їм доведеться захворіти, усі лікуватимуться на загальних підставах, пообіцяв Володимир Зеленський.

Учора Кабінет Міністрів на один місяць запровадив режим надзвичайної ситуації. Це важливе рішення для здоров’я українців. Його не слід плутати з надзвичайним станом. Надзвичайна ситуація – це тимчасовий правовий режим, який консолідує роботу всіх владних органів і, водночас, не обмежує конституційні права громадян.Цей режим – не про диктатуру, це – про дисципліну. Наразі ми діємо настільки жорстко, наскільки цього вимагають сьогодення та виклики майбутнього.У режимі 24/7 триває забезпечення України усім необхідним. Вночі ми очікуємо з Південної Кореї літак, який має доставити 100 тисяч тест-систем ПЛР. Завтра – чекаємо прибуття з Китаю близько двохсот тисяч спеціальних медичних респіраторів, захисні костюми для лікарів, 100 тисяч ПЛР-тестів, апарати штучної вентиляції легень, велику кількість масок для аптек.Окрім цього, Прем’єр-міністру України поставлено завдання вирішити питання так званих VIP-палат та скасувати всі нормативні акти, які цього вимагають. У нас не «совок», і не буде ніяких люксових палат для «членів ЦК». У жодного політика чи бізнесмена в державних та комунальних лікарнях не буде кращих умов, ніж у звичайного українця.Дорогі громадяни, я хочу подякувати тим, хто свідомо залишається вдома й дотримується самоізоляції. Цим ви допомагаєте країні.

Опубліковано Володимиром Зеленським Четвер, 26 березня 2020 р.

Ну що, панове можновладці, ласкаво просимо в реальне життя.