“область” Тернопіль – На Тернопільщині пайовики судяться з аграрієм

123

Розірвати договір оренди люди також не можуть. Про це розповіла мешканка Чистопадів Ольга Пугач, бо за її словами, не всі отримали копії угод і не знають, доки вони діють.

“Не всім дали ті договори, що там треба звернутись до них, якщо хочеш розривати договір, то до них треба звертатися за пів року і повідомити, що я хочу розірвати договір. Але як до них можна звернутися за пів року, як вони вже продовжили до 2025 року договір. Ми не знали, що він до 2025 року, а тут виявляється ще, що ми до 2027 року ту додаткову угоду підписали”, – говорить Ольга Пугач.

Ольга Пугач розповіла, що пай належить її дочці. На документах стоїть підпис про продовження угоди, але донька цих документів не підписувала. Тому жінка звернулася до суду.

“То пай дочки моєї. Вона за кордоном і на момент підписання тих усіх додаткових угод її не було. Ми давали запит у Міграційну службу, ми найняли адвоката і там уже прийшли відповіді з Міграційної служби, всі підтвердження є, що її на момент підписання додаткових угод не було. Підпис не її. Ні один, ні другий. Підписували додаткові угоди до 2025 року. А адвокатка витягла документи, що виявляється, ми вже до 2027 року підписали додаткову угоду. Ми цього взагалі не знали. Підписи в угодах різні”, – каже Пугач.

Для порівняння жінка надала підпис у паспорті доньки та копію додаткової угоди з підприємством.

Керівник Золочівського відділення “Західної агровиробничої компанії”, до якого входить Залозецька ділянка, Олександр Санайко каже, підписи не підробляли.

“У нас були такі інциденти, що люди казали, що підробляли, подавали до суду на експертизу, була експертиза, потім змушені самі ще платити за експертизу. Тим більше, вони говорять за договори. Так, я сам особисто і земельники роздавали договори минулого року і по Чистопадах, і при видачі коштів, і при зерні, просто немає такого журналу, треба зробити журнал, щоб людині справді довести, що вона отримала ці документи. Є такі люди, які їх не отримали, я не відмовляюся, є різні причини, там не було, чи що, але я думаю, що ми намагатимемося це виправити. Будемо по-новому віддавати кожній людині, щоб вона розписувалася. Тим більше, що згідно із законом, якщо ми збільшили орендну плату, то ми з більшої орендної плати сплачуємо налоги. Якщо ми заплатили 15, 5, а в договорі сказано 10, то нам потрібно зі шкірним чоловіком підписати угоду на термін дії того самого договору, але щоб була вже зазначена ця сума, яку ми виплачуємо, згідно з якою ми сплачуємо налоги до селищної ради” , – каже Санайко.

Адвокат Віталій Вітів каже, аби перевірити угоду щодо вашої землі – потрібно звернутися до державного реєстратора, щоб він надавав вам копії угод.

“Якщо особа не знає, до якої години в ній діє договір укладення і вона не змогла вловити цей рядок, то виникає питання, чи у неї є договір на руках. Якщо у людини немає договору, вона особисто не підписувала його, але ми припускаємо, що хтось недобросовісно зареєстрував такий договір, то в такому випадку можна говорити про те, що особа має право розірвати цей договір, або усувати перешкоди. Оскільки договір, який переукладений, ними не підписувався, це може підтвердити лише судова почеркознавча експертиза, то в цьому випадку суд усуне перешкоди у користуванні землею та скасує реєстрацію правового права, права оренди”, – говорить Віталій Вітів.

За підроблення та використання підробленого документа, говорить Віталій Вітів, передбачений штраф до 17 тисяч гривень, арешт до 6 місяців чи обмеження волі до двох років.



[ad_2]

Source link

" " " "