ОСББ: переваги та перепони на шляху створення

246

Гуртом і батька легше бити. Регіональні координатори ПРООН з досягнення цілей сталого розвиткурозповіли про плюси ОСББ. Їх, кажуть, чимало. Об’єднання – найефективніша форма господарювання, а ще можливість економити на адміністративних витратах. І це – мінімальні переваги. ОСББ – ще й нагода залучати кошти європейських партнерів.

УМК, багатоквартирки на самозабезпеченні та ОСББ. На сьогодні це – три форми управління майном будинків. Перші обслуговує управляюча компанія, колишняЖЕК. Другі УМК не обслуговує, але й там не створено ОСББ. А ось у третіх створено об’єднання співвласників. Саме остання форма, кажуть регіональні координатори ПРООН, – найефективніша.

Тобто ОСББ – найефективніша форма господарювання. Ця форма має ще ряд переваг. У першу чергу, це – можливість економити на витратах.

Окрім функції управління, ОСББ має й контрольні повноваження. Тобто мешканці будинку не просто визначають куди спрямувати кошти, а й слідкують за ефективністю їх використання.

ОСББ має ще одну вагому перевагу. Це – співпраця з револьверним фондом та Фондом енергоефективності. Є нагода залучати кошти і європейських партнерів. Раніше таких можливостей не було.

Ще більше можливостей є в Асоціацій ОСББ. Поки що класичних Асоціацій в області тільки дві – у Славуті та Шепетівці. Цим структурам легше захищати права та лобіювати інтереси ОСББ в органах місцевого самоврядування. Йдеться про передачу земельних ділянок у постійне користування, термомодернізацію та інше.