Петиція на підтримку закону Дарії Лук’яненко проти педофілів зібрала необхідні голоси

30

Петиція проти педофілів “Захист дітей від сексуального насильства” або ж “за закон Дарії Лук’яненко” на сайті Верховної Ради зібрала необхідну для розгляду парламентом кількість голосів – 26 тисяч 489.

 

Ще 2 роки тому розробили законопроект №6607 “Захист дітей від сексуального насильства”, але він досі проходить доопрацювання. 27 травня юристка-кримінолог Анна Маляр зареєструвала на сайті парламенту відповідну петицію, щоб нардепи нарешті розглянули цей законопроект.

Петиція спершу не надто активно набирала голоси. Проте все змінилося, коли в суспільстві набуло резонансу вбивство 11-річної Дарії Лук’яненко на Одещині. Так, українці почали масово підписувати петицію проти педофілів, яку вже навіть назвали на честь загиблої Дарії. 22 червня документ перевищив позначку у 25 тисяч голосів – необхідну кількість для розгляду петиції.

 

Що пропонує законопроект про захист дітей від сексуального насильства?

– Введення Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини щодо дітей.

Документ пропонує не допускати до роботи у дитячих закладах тих, хто був засуджений за сексуальне насильство над дітьми. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мін’юст, а інформацію отримуватимуть керівники дитячих закладів.

 

– Посилення відповідальності за статеві злочини проти дітей.

 

– Хімічну кастрацію.

Це медичний захід, передбачений для тих, хто скоїв особливо важкий статевий злочин щодо дитини або – тих, кому психіатри встановили діагноз “педофілія”. Хімічну кастрацію проводять через введення в організм медикаментів, які знижують статевий потяг і діють протягом певного часу.

 

Читайте також, Суд ухвалив рішення щодо підозрюваного в убивстві 11-річної Дарини