Підсипають і замовляють магів: як на Калинівському ринку продавці чаклують, щоб продати товар

3

У Чернівцях деякі продавці на Калинівському ринку чаклують, щоби вигідно продати свій товар.

В одній із соцмереж недавно побачила досить дивне відео: чоловік підсипав сусідам червоного перцю. Все б нічого, але нижче прочитала, що все те дійство відбувається на Калинці, та ще після робочого дня. Запитала себе: “Можливо, продавець так вирішив розважитися і урізноманітнити нудні будні?”. Про це йдеться у публікації газети “Молодий буковинець”.

“Це все не просто так. Знаєш, яка тут конкуренція! Кожен хоче собі “урвати”, бо грошей треба”, – сказала моя подруга Іванка. Вона вже давно торгує у “Клітці”, тому їй є що розказати. Та вона застерегла мене, щоб я нікого нічого не питала: “Тобі тут і так ніхто нічого не скаже. Може, взагалі попадеш, на того, хто цим займається. Тут треба бути дуже обережним”.

“Зі мною таке одного разу трапилося. Перелякалась не на жарт. Якось зранку відсуваю ролети. Звично розкладаю товар, перераховую гроші, а тут “сюрприз”: у килимку побачила аж дві забиті шпильки. Та ще й зігнуті. Не уявляю, хто це міг бути, адже, щоб таке зробити, треба відсунути спочатку ролети, а вони зачиняються на ключ. Не знала, куди бігти: чи додому, чи у церкву. Вже й не пам’ятаю, як я їх витягнула. Думала спалити, але тоді горітиме і товар. 

Вирішила викинути”, – говорить Іванка.

Її колега, продавчиня Світлана, торгує на “Добробуті”. Того дня, коли я запитувала її про це, в неї не було відбою від клієнтів: “Трохи почекаємо, коли люди підуть. Про таке не можна говорити вголос”. 

Коли народу не стало Світлана розповіла, що теж знаходила шпильку, але не зігнуту: “Та що мала з нею робити? Взяла і викинула. Я такого не дуже боюсь. Не мала часу думати, бо торгувати треба”. 

“Тут багато хто комусь щось підсипає. Одного разу, коли прийшла зранку на роботу, то почула від сусідок, що хтось навіть знаходив біля контейнерів якийсь білий порошок”, – зауважує Іванка.

“Одного разу, щоправда це було давно, торгувала в сусідньому ряду одна жінка. Може, щось пішло не так, цього не знаю, але кажуть, що найняла вона чорного мага. Якось після закінчення робочого дня залишились вони вдвох біля контейнера і щось чаклун нашіптував. Про це б ніхто не дізнався, якби не камери. Зранку над нею взагалі хотіли вчинити самосуд: зібралося повно людей і навіть приїхала поліція. Чи забрали її у відділок, чи щось з нею зробили – не знаю. Якщо чесно, то я дуже боюсь чогось подібного. Бо, може, і мені хтось завтра щось “поробить”, – каже Іванка.

Думка священика

Отець Микола Семенюк, настоятель храму Святої Параскеви:

“Відколи Господь сотворив цей світ, є день і ніч, є добро і зло, є Господь і диявол. Є люди, які вірять, що молитва допоможе, а є ті, що думають, що чорна магія допоможе їм у торгівлі. Це гріх. Якщо людина у житті боїться єдиного Бога, то ніяке зло її не торкнеться. Для цього існує церква, яка є кораблем нашого спасіння. Якщо хтось побачить схоже, то треба мати біля себе воду, яку освятили в церкві. Зло не торкнеться людини, якщо вона не має за собою “плями”, яка не сповідувала і погані справи. Святий Іван Сучавський вважається покровителем Буковини. Він був купцем і займався торгівлею. Якщо людина вірить Богу, то він їй допоможе. 

Якщо продавці хочуть мати торгівлю, дохід і користь з того, то Святе Письмо каже, що шість днів треба працювати, а у сьомий – Богу молитись. Вони вже багато разів поплатилися через те, що не слухають заповіді – замість церкви йдуть на торгівлю. А потім приходить повінь, і те, що вони заробляли десятками років, вода забрала все за один день, всі доходи. Господь багато разів нас карає і показує, як може трапитися. Якщо людина буде вірити і боятися Бога, то ніяке зло не торкнеться”.

Джерело.