Починають призивати чоловіків без військового досвіду

557

Задачі оборони України в умовах розв’язаної РФ повномасштабної війни потребують мобілізації певної кількості людей, про це розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
Вона нагадала, що, відповідно до закону про чисельність Збройних сил України, до складу ЗСУ входять 261 тис. осіб, з яких військових – 215 тис., а інші – цивільні.
– Зрозуміло, що на початок війни, враховуючи, що фронту 1 800 кілометрів, що ворог практично з усіх боків, де тільки можливо по кордону, наступав, нам важливо мобілізувати якомога більшу кількість людей, щоб виконати оборонні завдання, – зазначила Маляр.
Вона уточнила, що кількість людей, які підпадають під мобілізацію, встановлює верховний головнокомандувач – президент України Володимир Зеленський. Він ставить відповідну задачу перед головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, і потім уже проводиться мобілізація.
За словами Маляр, перепідготовка, навчання мобілізованих триває від 5 до 15 днів. Після цього люди готові виконувати оборонні задачі.
Вона також підтвердила, що всі мобілізовані проходять підготовку від 5 до 15 днів, незалежно від того, чи мали вони воєнний досвід, чи служили в армії та чи проходили військові кафедри.
Заступниця міністра поінформувала, що на території України ворог уже знищив багато навчальних центрів. І тому сьогодні дуже складно проводити такі навчання мобілізованих, які вкрай необхідні для оборони нашої держави.
Мобілізація триватиме протягом 90 днів з дня набрання чинності документа й відбуватиметься у чотири хвилі. З 15 березня розпочалася друга хвиля мобілізації, під час якої призвуть військових, які з 2014 року проходили термінову службу або служили за контрактом.
Мобілізації підлягають всі чоловіки віком від 18 до 60 років, але призиватимуть не всіх, а лише необхідну для ЗСУ кількість громадян.