Президент України Петро Порошенко завітав на Хмельниччину.

252

Хмельницька АЕС стане пілотною в інтеграції об’єднаної енергетичної системи нашої держави до європейської мережі. Про це йшлося на робочому засіданні у місті Нетішин. До міста енергетиків завітав і Президент Петро Порошенко. За його словами, на старті ще один важливий проект – добудова третього та четвертого блоків на ХАЕС.

Проект енергетичного мосту – на великому старті, його Уряд схвалив ще у 2015 році. І Хмельницька АЕС стане пілотною в цій інтеграції, завдяки якій відбуватиметься транзитна  передача електроенергії між різними регіонами Європи.

В Україні вже стартувала реформа енергетичної сфери, що має на меті формування цін як для виробників електроенергії, так і для споживачів шляхом створення конкурентного відкритого ринку. Як зауважив Президент, перспектива нашої енергозалежності залежить і від видобутку урану. За останні роки у ядерній енергетиці посилились заходи безпеки. Відбулась  диверсифікація джерел постачання ядерного палива для українських станцій.

Україна посідає друге місце в Європі та четверте в світі за кількістю радіоактивних відходів. Тому утилізація небезпечних залишків – складова стратегії енергетичної безпеки.

Ще одним важливим напрямком у розвитку вітчизняної енергетики є проект із добудови  третього і четвертого енергоблоків на Хмельницькій АЕС.