Пройти тест на ВІЛ відтепер можна у мобільному додатку HIV TEST

303

 За допомогою додатків у мобільних телефонах ми замовляємо таксі, купуємо товари та рахуємо пройдені кроки. А нещодавно з’явився додаток, який може врятувати життя. Мета програми HIV TEST — анонімно оцінити ризик інфікування ВІЛ та знайти найближчий пункт тестування.

 Онлайн тест на ВІЛ закликають пройти українців у мобільному додатку HIV TEST. Таку акцію приурочили до Всесвітнього дня боротьби із СНІДом.

: Додаток безкоштовний та анонімний. Програма створена у вигляді тестування, яке визначає ризикованість поведінки респондента. Мета HIV-тесту – спонукати людину пройти тест на ВІЛ в реальному житті. Якщо онлайн-тест покаже високий ризик чи більше ніж 50%, людина може замовити доставку безкоштовного експрестесту і пройти його вдома. За підрахунками Центру громадського здоров’я сьогодні в країні проживають приблизно 200 тисяч ВІЛ-інфікованих людей. Кожен другий з них ще не знає про свій статус. Більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо. Вчасне тестування може змінити цю статистику.

 Вірус ВІЛ небезпечний, поки його не виявлено. Ця програма – новий етап в діагностиці і профілактиці ВІЛ. Чим більше людей буде знати свій статус і почне прийом терапії, тим швидше вдасться подолати епідемію.