ruxus – ДАТ Everscale схвалило економічну реформу проекту

44

Децентралізована автономна організація (ДАО), що управляє екосистемою Everscale, проголосувала за реформу, яка покликана підвищити якість управління проектом та пом’якшити для нього наслідки «криптозими». Запропонована ініціатива складається з кількох напрямків.

Виплати ключовим учасникам та партнерам

Загальні зобов’язання щодо рішень, прийнятих ДАТ, становлять близько 50 млн EVER. супровідної записки до проекту.

Випуск цієї суми у вільний обіг під час виконання рішень призведе до додаткового тиску на ціну нативної монети Everscale. Проте, заморожувати кошти до закінчення кризи на ринку криптовалют неправильно, вважають автори ініціативи.

Для пом’якшення наслідків вони запропонували створити токен LEVER, забезпечений EVER у співвідношенні 1:1. При цьому для активу діятиме дворічний локап-період, протягом якого токени будуть заблоковані в стейкінгу. Після закінчення локап-періоду кошти можна буде отримати разом із накопиченою за два роки прибутковістю.

LEVER планують розподілити між учасниками ДАТ Everscale. Токени також отримають члени ради засновників проекту та партнери.

Введення KPI для DeFi Alliance та EverX

Згідно з умовами вестингу та рішеннями, прийнятими радою засновників Everscale до запуску ДАТ, ключові учасники проекту, DeFi Alliance та EverX, мають отримати по 170 млн EVER кожен. Це значна частина від поточного обороту (1,24 млрд монет).

Щоб уникнути волатильності ціни при одноразовій видачі такої значної суми, DeFi Alliance та EverX вирішили встановити спільний KPI: вихід EVER у ТОП-100 криптовалют із капіталізації у короткостроковій перспективі, та у ТОП-10 — у довгостроковій. На момент написання статті актив займає 245-й рядок у CoinMarketCap і 238-й — у Coingecko.

Монети, передбачені вестингом, розблокуватимуть для DeFi Alliance та Everscale поступово, в міру досягнення встановленої мети.

Децентралізація процесу розробки протоколу

Кілька місяців тому компанія EverX, яка є головним розробником архітектури Everscale, зобов’язалася відкрити код своїх рішень та залучити до розвитку ядра протоколу сторонніх розробників.

Перший крок на шляху до нової моделі зробили у червні 2022 року, коли було створено комітет з технічної архітектури Everscale, до якого вийшли головні експерти з-поміж спільноти. Група вже провела три збори.

У майбутньому пріоритети розробки протоколу Everscale визначатимуть децентралізовано, йдеться у проекті реформи. За відсутності внутрішнього консенсусу пропозиції виноситимуть на голосування ДАТ.

Починаючи з липня 2022 року, розробку ядра фінансуватимуть з Everscale Foundation, код усіх отриманих на ці кошти рішень буде відкритий.

Гранти та партнерства

Більшість виданих грантів та ув’язнених партнерств не принесли цінності Everscale, констатували автори реформи. Хоча цей механізм залишиться основним способом розвитку екосистеми, підхід до його реалізації буде змінено.

Як йдеться у проекті реформи, відтепер партнери отримуватимуть нагороди від Everscale лише після того, як зможуть довести свій внесок у розвиток проекту. Кожне рішення про видачу чергової нагороди партнеру зможе ухвалити лише ДАТ. Гранти зі скарбниці Everscale видаватимуть лише у фіатній валюті, щоб не створювати загрози для стабільності ціни EVER.

Кожен із напрямків, зазначених у проекті реформи, буде деталізований та винесений на окреме голосування. Завдання цієї ініціативи — позначити набір заходів, які необхідно вжити, наголосили її творці.

Раніше ДАТ Everscale проголосувало за припинення виплат 30 партнерам та засновникам через їхню недостатню активність. Децентралізовану організацію, у роботі якої можуть брати участь усі власники EVER, запустили у березні 2022 року.

Читайте биткоин-новости ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTERSource link