Сергій Лабазюк запропонував план збільшення надходжень в місцеві бюджети

312

Народний депутат України Сергій Лабазюк зареєстрував в парламенті законопроєкт №3237 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо збільшення доходів місцевих бюджетів», яким передбачено перерахування 60% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з депозитів в місцеві бюджети.

Про це повідомила пресслужба нардепа.

За словами Лабазюка, субвенції з державного бюджету місцевим щороку зменшуються, що абсолютно не дає змоги фінансувати капітальні видатки та викликає проблеми з поточним фінансуванням.

Окрім того,  Асоціація міст  України та Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад заявили про значні втрати місцевих бюджетів від ухваленого закону №3220 про податкові пільги. «Так, держава має підтримати бізнес під час епідемії COVID-19, але ми не маємо забувати про місцеві бюджети. Тим паче, коли зараз на них покладено маса заходів з протидії пандемії, які мали б виконуватися силами держави», – підкреслив Сергій Лабазюк.

Депутат повідомив, що основну частину власних надходжень місцевих бюджетів й досі формує податокна доходи фізичних осіб (ПДФО) з заробітної плати, що в середньому складає 58-62% від усіх надходжень в залежності від розташування населеного пункту.   Однак, ПДФО з депозитів в розмірі 100% іде до Державного бюджету. «Це нелогічно. Регіон, де розташована філія банку, в якому відкритий депозит, має отримувати свій законний відсоток», – зазначив Лабазюк.

Законопроєкт №3237 передбачає перерахування ПДФО з пасивних доходів за загальними принципами: 25% – в Держбюджет; 15% – область; 60% – на місця.«Мова йде про 2 – 4 млрд. грн до місцевих бюджетів додатково на рік!! Це частково компенсує втрати та посилить принцип децентралізації», – написав Лабазюк на своїй Facebook-сторінці.

Співавторами законопроекту стали народні депутати України Іван Крулько, Валерій Лунченко, Вадим Івченко та Ігор Молоток.

Нагадаємо, Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад та Асоціація міст України заявили про суттєві втрати місцевих бюджетів у зв’язку з ухваленням закону щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання  виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» (№3220).