Смерть легенди: у Москві помер Олексій Леонов , який першим вийшов у відкритий космос

До Леонова ніхто у відкритий космічний простір не виходив

627

Сьогодні, 11 жовтня, людство зазнало великої втрати: помер Олексій Леонов – людина, яка першою здійснила крок у безодню відкритого космосу, повідомляє агентство  interfax.

Ця визначна подія, яку можна порівняти лише з першим космічним польотом Гагаріна та висадкою Ніла Армстронга на Місяць, сталася 18 березня 1965 року. Саме в той день 30-річний Леонов у космічному скафандрі покинув шлюз космічного корабля “Восход-2” і провів у відкритому космосі 23 хвилини 41 секунду. Однак цей недовгий період  став для людства ще одним велетенським кроком на шляху освоєння космосу.

У 1975 році Олексій Леонов брав участь у першому спільному радянсько-американському космічному польоті з участю кораблів “Союз-19” та Apollo.

У 1965-1969-х роках Леонов, разом з іншими космонавтами, проходив підготовку до подорожі на Місяць. Проте американці у Місячній програмі випередили Радянський Союз, і зрештою запланований політ не відбувся.

Леонову тричі вдавалось уникнути неминучої смерті. Вперше, коли у нього під час виходу в космос роздувся скафандр, і він не міг уміститися в шлюз корабля. Тоді йому довелося скинути тиск повітря у скафандрі. Вдруге загибель очікувала його на землі, під час замаху на вбивство Леоніда Брежнєва, з яким він мав знаходитись в одному автомобілі. Тоді загинув водій автівки.

Ще один раз доля відвела від нього загибель у 1971 році, коли він мав летіти в космос у складі екіпажу із трьох космонавтів. В останню хвилину медкомісія забракувала одного із членів їхнього екіпажу, і в космос відправили дублерів. Під час посадки сталась розгерметизація капсули, і всі троє космонавтів загинули.

Дивіться також: Летичівська гімназія: історія успіху

Двічі Герой Радянського Союзу Олексій Леонов тривалий час працював одним із керівників Центру підготовки космонавтів, отримав визнання не лише як космонавт, але і як художник. Помер він на 86-му році життя після тривалої важкої хвороби.