Сьогодні католики світу відзначають День святого Йосипа

483

У костелі Святого Йосипа в Гнівані, що є однією з видатних пам’яток архітектури України – велике дійство. Сотні прихожан із різних парафій Камянець-Подільської дієцезії, кілька десятків католицьких священників Хмельницької, Вінницької, Київської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської  областей прибули сюди, аби долучитися до історичної події – надання костелу статусу санктуарію.

2019-ий рік Конференція католицьких єпископів оголосила роком святості подружжя та сім’ї. Сповідуючи та захищаючи саме такі цінності, на свято прибули й лицарі чотирьох рад ордену Святого Колумба.

Ідея надати костелу Святого Йосипа статусу санктуарію, а значить офіційно зробити його місцем паломництва,  прийшла єпископу Леону Дубравському  під час його перебування тут  рік тому. Каже відчув її, як подих Духу.

Прекрасний Храм Святого Йосипа, збудований за підтримки польської шляхти та освячений у 1906 році пережив нелегку долю. За сталінського режиму його дзвони переплавили на потреби електротехнічної промисловості, а хрест скинули з вежі. В кінці п’ятдесятих років  зруйноване приміщення  костелу  розчленували на чотири поверхи та спорудили  тут ремонтно-підшипниковий завод. І лиш із початком Незалежності України  державним рішенням  передали  храм віруючим Гнівані, тоді й розпочалося його відродження,  і вже  за якихось п’ять років,  єпископ Ян Ольшанський провів його реконсекрацію.

І от зворушливий, особливий для віруючих момент настав. Після особливої  служби розпочалася урочиста довгоочікувана процедура надання костелу високого статусу санктуарію.

Ще зранку Гнівань заливало дощем і люди зіщулювалися від холоду, та після богослужіння  Гніванському храмі  Святого Йосипа,  ніби символічно, хмари на небі розійшлися й засяяло сонце.